domena i serwer

usług hostingowe dla artystów

Sklepy budowane przez Polską Netgalerię muszą posiadać własną domenę. Domena to po prostu adres internetowy Państwa sklepu. Pod takim właśnie adresem będzie wyświetlał się sklep. Koszt domeny .pl za pierwszy rok - zawarta jest już w opłacie za sklep. (koszt innych końcówek niż .pl uzgadniany jest indywidualnie). Oczywiście pomożemy w doborze parametrów i zajmiemy się całą skomplikowaną procedurą rejestracji w Państwa imieniu. Oprócz zaprojektowania szablonu, w ramach usługi budowy sklepu przeprowadzamy niezbędne czynności związane z domeną i serwerem. Samodzielnie mogą Państwo również zakupić dla siebie własny adres w dowolnym serwisie (niekoniecznie korzystając z naszego pośrednictwa) lub zamówić u nas sklep dla wcześniej, posiadanej już domeny. To Państwo decydują w jakim adresie, w jakiej domenie ma funkcjonować zamówiony u nas sklep.

Adres i serwer w komplecie

Wszystkie sklepy budowane w internecie muszą posiadać własne konto hostingowe, czyli tzw. serwer. Sklep, przygotowany dla Państwa musi zostać gdzieś w sieci zainstalowany - a fizyczne miejsce takiej instalacji to właśnie potocznie zwany "serwer". Koszt podstawowego serwera za pierwszy rok - zawarty jest już w opłacie za sklep. Konta serwerowe dla Klientów netgalerii zapewnia od wielu lat doświadczona, profesjonalna, polska firma. Wyłącznie dla klientów netgalerii została przygotowana oferta specjalna na usługi hostingowe (już od 60 zł/rok). Oczywiście zajmiemy się całą procedurą rejestracji serwera w Państwa imieniu oraz instalacją gotowego sklepu na tym koncie. Samodzielnie również mogą Państwo zakupić zupełnie inny serwer, w dowolnym serwisie (niekoniecznie korzystając z naszego pośrednictwa) lub zamówić u nas sklep dla wcześniej, posiadanego już hostingu. 

specjalna oferta dla sklepów inernetowych

sprawdź szczegóły konta serwerowego
 • skrzynka pocztowa we własnej domenie
  własna poczta
  Zakładając sklep w systemie netgaleria.pl otrzymują Państwo automatycznie miejsce na profesjonalną skrzynkę pocztową w indywidualnej domenie lub adres takiej poczty zintegrowany np. gMail. Oznacza to, że mogą Państwo posiadać własną pocztę, z własną nazwą, własnym adresem - bez darmowych końcówek, np. sklep@kowalski.pl (dla wykupionej domeny: kowalski.pl) To bardzo prestiżowe rozwiązanie. Cena obsługi poczty zawarta jest już w corocznej opłacie za konto serwerowe. Obsługa samej poczty jest intuicyjna i bardzo prosta, ale jeśli konfiguracja własnej skrzynki będzie stanowić jakiś problem, to oczywiście zajmiemy się całą procedurą założenia takiej poczty na Państwa koncie.
 • bezpłatny certyfikat SSL
  certyfikat SSL
  Budując sklep internetowy za pośrednictwem firmy netgaleria.pl domyślnie otrzymują Państwo gotowy, przygotowany podstawowy certyfikat SSL, zabezpieczający i szyfrujący połączenie z adresem sklepu. Cena odnawiania certyfikatu zawarta jest już w corocznej opłacie za serwer. Szyfrowanie SSL zapewniają ochronę transmisji danych i generalnie ich poufność w sieci nternetowej. Wysoka skuteczność stosowania SSL spowodowała, że stało się to standardem na całym świecie i teraz często mamy okazję zobaczyć zielony adres https:// strony "z kłódką" podczas korzystania z np. bankowości internetowej lub w systemach płatności online.
 • codzienne kopie bezpieczeństwa danych
  kopie bezpieczeństwa
  Budując sklep za pośrednictwem firmy netgaleria.pl mogą otrzymać Państwo automatyczny dostęp do promocyjnego konta serwerowego, na którym zainstalujemy Wasz sklep. Wskazany hosting zapewnia działanie systemu kopii bezpieczeństwa. Cena automatycznych kopii zawarta jest już w corocznej opłacie za serwer. Codziennie w nocy zapisywana jest aktualna wersja sklepu, którą można ewentualnie wykorzystać w późniejszym czasie do pełnego odtworzenia usuniętych, czy uszkodzonych przypadkowo danych. Takie rozwiązanie zabezpiecza sklep przed nieumyślnym skasowaniem części podstron i towarów.